Голф » Виетнам голф » - Quang Binh »FLC Quang Binh голф Линкови

FLC Quang Binh голф Линкови

   

  Доаѓањето на FLC Quang Binh голф Линкови Се верува да придонесе за нов лик на централниот регион на Виетнам, особено, Quang Binh провинција. За голфери кои планираат патување на оваа прекрасна покраина каде што се наоѓа спектакуларен Nha-Ke Националниот парк Phong Бенг, проверка во некои снимки на овој голф комплекс ќе биде навистина интересно.

   

  FLC Quang Binh голф Линкови

   

  Локација

   

  комплекс текот уметнички протега по должината на брегот на Донг Hoi Сити, straddling Ninh Хаи комуна (Окружниот Quang Ninh) и Хонг Туј комуна (Окружниот Туј), во централниот дел на провинцијата Quang Binh, Виетнам.

   

  Голф играчи може да се патува со авион, воз, или автомобил на FLC Quang Binh голф Линкови. Ако точката на пристигнување е аеродромот Донг Hoi, тоа ќе биде уште една 25км подалеку (околу 30 минути возење) да се добие на сајтот.

   

  Quang Binh е инхерентно беше поздравена како "царството на пештерите". Како што е, овој проект - се основани во централното подрачје, наследува придобивките од целиот регион. Тоа е вети дека ќе биде и последното парче за да добиете совршена слика на нов Quang Binh, вклучувајќи луксузни екотуризам, пештерски туризам, здравствени туризам, и духовна туризам.

   

   

  FLC Quang Binh голф Линкови

   

  За FLC Quang Binh голф Линкови

   

  На FLC Quang Binh голф Линкови е најголем обем инвестициски план на групата FLC. На $888.8 милиони (Долари 20 трилиони) вредност на проектот дизајниран од страна на "архитект на годината" Брајан Карли (Шмит-Карли дизајн, Inc) - избран од страна на реномирана магазин Голф Inc. Во комплексот има вкупна должина од речиси 2,000 хектари (7232 дворови).

   

  огромен сајт голф бил погубен во декември 2017 со 180 вистински голф дупки. Целата област се состои од комплекс од 10 голф (18 дупки / секое). Сепак, само некои дупки се стави во функција од април 2018 (својата голема церемонија лансирање се одржа во април 15).

   

  Во август 26, по еден месец на водење на демо курсеви, FLC Biscom официјално се стави на првата 18 дупки на FLC Quang Binh голф Линкови во експлоатација. како што е планирано, следните две курсеви на голф комплекс, исто така, се случува да се отвори во октомври 2018, што го прави на бројот на официјално се вработени дупки 54 во целост.

   

  По FLC Сем Син голф Линкови, FLC Quy Nhon голф Линкови и FLC Ха Лонг голф клуб, FLC Quang Binh голф Линкови е најновата креација на FLC група и FLC Biscom. FLC Quang Binh голф Линкови се опремени со high-end добра и објектите за да се исполнат барањата на софистицирани било играч на голф.

   

   

  FLC Quang Binh голф Линкови

   

  дизајн карактеристики

   

  FLC Quang Binh голф Линкови може да се смета за најголемиот голф комплекс на областа со 10 поврзани курсеви. во кој, секој курс има свои особини, но сепак во согласност со општите стил на линкови курсеви. На крајот на краиштата, неговата цел е да се постави предизвик дупки за сите национални и меѓународни голфери.

   

  Многу голфери биле совладани од страна на поетскиот, прекрасната глетка на првиот дупки на FLC Quang Binh голф Линкови. Поточно, Нема играч на голф може да дојде тука, без поштеда еден миг да му се восхитуваат на контрастот на типичен хард ветер, сонце, груба капак вегетација и мека Платинум Paspalum зелени на курсот.

   

  FLC Quang Binh голф Линкови’ дизајн е инспириран суштина од страна на познатиот голф комплекс во Кина - Мисија Хилс. Курсот е една хармонична мешавина која ги зачувува суштината и оригиналноста на природата, заедно со целосен сет на уникатни атракции Азија пајзажот. Голфери на сите нивоа ќе бидат во можност да се чувствуваат предизвик од првата до последната "мета-кутија".

   

  Брајан Карли покажа својата вештина во терен со читање при цртање на дизајн разбира. Како на неговите печатење, планини и шуми не се отстранети или нивелирана. Наместо, тие се зачувани како беспрекорно е можно, и тие го чуваат секоја друга природна особина со ознака на време означени најстрога крајбрежјето на Виетнам.

   

  како таква,, Страницата е основана на полупустински земјата со директен поглед на 6 километри крајбрежје на, да не зборуваме борови и мочуришта. различни терен Хаи Ninh Море е исто така забележува со тешкотии и езера. Зелени треви засадени на овие дини создаде голф ридови жив изглед. Во прилог на античките дини (која може кула до 40m) и богата вегетација, оваа област ги собира идеални услови за формирање на единствена голф.

   

  Се во се, FLC Quang Binh голф Линкови поседува најповолен место во целото место. страницата на голф се очекува да понуди голфери во светот со пријатни искуства, како и да стане авенија за многу голф турнири - локални и меѓународни, во блиска иднина.

   

   

  FLC Quang Binh голф Линкови

   

  Останати услуги

   

  FLC Quang Binh голф Линкови’ мора да се наведени инфраструктура комплекси, што секако ќе ги задоволи гостите’ секоја потреба, се:

   

  • Ресторан и кафе
  • Спа
  • Салата
  • Caddies: 1 Caddy за секое голфер
  • голф количка (тоа е задолжително, сите голфери треба да се користи buggies да се движат за курсеви)
  • возење опсег
  • изнајмување на опрема
  • Про продавница
  • Други high-end комерцијални објекти
  • Морски базен - најголем во Виетнам

   

  FLC Quang Binh голф Линкови

   

  Надвор од овие категории, ние би сакале да ви даде некои информации за најголемата загриженост на повеќето голфери кога се одлучува да поминат една ноќ во FLC Quang Binh Beach & Golf Resort - сместување. Особено, одморалиштето има капацитет од над 1,000 соби придонесе од страна на меѓународен стандард систем на луксузен хотел, Гранд Хотел, и луксузно одморалиште. Исто така, постојат 1,000 вили и други, 600 стандард хотели функционира во сложени одморалиштето.

   

  Тие се првите 5-ѕвезда хотели во Quang Binh, ха Компјутери, и Quang Три провинција. Така, секој играч на голф може да се очекува во текот на ноќта удобен престој (или целиот одмор) овде.

   

   

  FLC Quang Binh Beach & Golf Resort

   

  Други голф на FLC група

   

   FLC Quang Binh голф Линкови Фото

  FLC Quang Binh голф врски Галерија на фотографии

 • FLC Quang Binh Golf Links
 • FLC Quang Binh Golf Links
 • FLC Quang Binh Golf Links

   1 Играч на голф

  • Делничен ден
  • Викенд *

   2 Играч на голф

  • Делничен ден
  • Викенд *

   3 Играч на голф

  • Делничен ден
  • Викенд *

   4 Играч на голф

  • Делничен ден
  • Викенд *

  • Изберете Tee-датум:
  • Изберете Tee-исклучување време:
   6:007:008:009:0010:0011:0012:00
  • Изберете го бројот на голфери:
  • Локација за прифат:
  • Дополнителни барања или опции:
   • Општи информации:

   • Наслов:
   • * Име:
   • * Презиме:
   • Националноста:

    Вашите детали за контакт:

   • * Е-пошта:
   • Телефон:

   ЗАБЕЛЕШКА: Полињата означени со * се бара

  • Copyright @ 2020. Азија Патни услуги АД. Сите права се задржани