Голф »Курсеви за голф во Виетнам

Виетнам голф

Hoiana Shores голф клуб

 • Основана во 2017, Хојана е позната како една од најпопуларните претстојни туристички атракции во Виетнам. Постојат области за туризам, комплексно одморалиште комплекс, и станбени својства. Постојат многу причини поради кои оваа туристичка локација се стекна со препознатливост, и не може да се негира дека голф-клубот Хојана Шорс е една од главните причини. како [&hellip

  [ Hoiana Shores голф клуб ... ]

Врвот долина голф клуб

 • As time goes by, golf is no longer the sports for the upper class only. Денес, everyone can take up golf as a pastime activity, regardless of ages, sexes or social status. Among various golf courses out there, the Hilltop Valley golf club stands out with many remarkable points. If you are finding a suitable [&hellip

  [ Врвот долина голф клуб ... ]

FLC Quang Binh голф Линкови

 •   Доаѓањето на FLC Quang Binh Golf врски се верува дека придонесува за ново лице на централниот регион на Виетнам, особено, Quang Binh провинција. За голфери кои планираат патување на оваа прекрасна покраина каде што се наоѓа спектакуларен Nha-Ke Националниот парк Phong Бенг, проверка во некои снимки во овој комплекс за голф би било [&hellip

  [ FLC Quang Binh голф Линкови ... ]

Камен долина Golf Resort

 • Ставовите на уникатен дизајн на камен долина Golf Resort е дефинитивно ќе го промовира обидуваат, но забавно круг да ги посетителите се врати за уште. Веб-страницата е високо очекува да стане омилена дестинација за професионални голф играчи, меѓународните инвеститори и бизнисмени кои работат во Ха Nam. Во исто време, проектот придонесува за туристички производи, [&hellip

  [ Камен долина Golf Resort ... ]

Нам Hoi An Vinpearl голф

 • Vinpearl Нам Hoi An голф за супер луксузни Виетнам Голф Vinpearl Нам Hoi An голф е нова, прекрасна, и луксузен место за голфери кои патуваат во Hoi An. Дестинацијата е симбол за разни теми на стари куќи, живописно креативни фенери, идилична плажите, итн, и сега исклучително сајт за голф. Лесниот пристап, [&hellip

  [ Нам Hoi An Vinpearl голф ... ]

KN голф Линкови Cam Ranh

 • KN Golf Links Cam Ranh за совршен голф Nha Trang во Виетнам KN Golf Links Cam Ranh е новата елитна голф-страница во Наха Транг - кралица меѓу најубавите и највредните плажи во Виетнам. Заедно со други фантастични спорт место во регионот, нов на камерата Ranh ветувања [&hellip

  [ KN голф Линкови Cam Ranh ... ]

FLC Halong Bay голф клуб

 • Ако сакате да го користите вашиот сакан клуб да ја погоди топката во дупка во овој добро познат Halong Bay, само дојде да FLC Halong Bay голф клуб.   Локација Halong Bay е благословен земјиште со илјадници острови убава и мистериозна варовнички пештери за целиот свет да се негува. Стои надвор како [&hellip

  [ FLC Halong Bay голф клуб ... ]

Јен Дунг одморалиште & Голф клуб

 •   Јен Дунг одморалиште & Голф клуб - Нов Shining Мапа на голф јен Дунг одморалиште & Голф клуб во Bac Giang провинција звучи веста на голф заедници, и навистина, оваа нова сјајна голф сајт има целосна потенцијали да победи пофалби на играчите. Има некои големи причини зошто т.н. голфери треба [&hellip

  [ Јен Дунг одморалиште & Голф клуб ... ]

Vinpearl голф клуб Хаи Phong

 • Vinpearl голф клуб Хаи Phong се наоѓа во срцето на прекрасниот остров на ву јен, наоѓа само надвор - градот на Хаи Phong – трет по големина град во Виетнам и најважно пристаниште северниот дел на Виетнам е, позициониран 120 км од Ханој.   Постави среде 872 хектари ву јен Остров Vingroup е [&hellip

  [ Vinpearl голф клуб Хаи Phong ... ]

Trang Еден Голф Земја клуб

 •   Приватен Сплендид голф во Ninh Binh Trang Еден голф Country Club е престижниот адреса за своите членови, богати деловни луѓе, и голфери на повисоката класа. Ден по ден, the elites choose to use the clubs to hit the little hard ball into the holes over a wide area of superb grassy land [&hellip

  [ Trang Еден Голф Земја клуб ... ]

 • Copyright @ 2020. Азија Патни услуги АД. Сите права се задржани