Голф услуги » Вести & Настани » Course News

Се разбира Вести

FLC Halong Bay голф клуб за Виетнам Луксузни голф Патување

 •   Halong Bay е благословен земјиште со илјадници острови убава и мистериозна варовнички пештери за целиот свет да се негува. Со различни чесен рекорди, овој легендарен Bay апелира до посетителите кои сакаат голф. Ако сакате да го користите вашиот сакан клуб да ја погоди топката во дупка во оваа добро позната дестинација, [&hellip

  [ FLC Halong Bay голф клуб за Виетнам Луксузни голф Патување ... ]

Голф Nha Trang и Quy Nhon – Хит на топки во убава луксузни предмети

Топ Луксузни Vinpearl голф клуб во Виетнам, треба да знаете

Ву јен островот голф на Vingroup за Вашите да очекувате во Хаи Phong

FLC Quy Nhon голф Линкови – Нова ѕвезда голф Во Азија

 •   Nicklaus Дизајн е меѓународно призната фирма за премиерот голф дизајн во светот, и FLC Quy Nhon голф Линкови е нивната негувале замисла. Тоа е 18-дупка par-72 голф инаугуриран на 30 јануари, 2016 со огномет повикува голфери во светот да се истражуваат. Заедно со фасцинантен голф Линкови, 5-ѕвезда [&hellip

  [ FLC Quy Nhon голф Линкови – Нова ѕвезда голф Во Азија ... ]

BRG Легендата Хил Golf Resort - Специјална светска класа Твин зелено Мапа

 •   Позициониран во социјален Син, Ханој, и дојде во работа во 2015, BRG Легендата Хил Golf Resort е горда да биде првиот терен за голф во Виетнам изградена од Nicklaus Design, водечки во светот голф дизајн компанија основана од вистинска легенда, Џек Nicklaus, кој победи 18 првенства. Тоа е исто така прв голф Виетнам [&hellip

  [ BRG Легендата Хил Golf Resort - Специјална светска класа Твин зелено Мапа ... ]

Faros голф турнир 2016 на FLC Самсон голф Линкови

 •   Според Faros Градежништво, својата официјална голф турнир 2016 ќе се одржи во FLC Самсон голф Линкови, во рок од два дена: 16-ти јануари - 17, 2016. Имате ли вести? Доколку планирате да го посетите овој познат голф на Станал Hoa во месец јануари, се очекува да бидат сведоци на овој жив и [&hellip

  [ Faros голф турнир 2016 на FLC Самсон голф Линкови ... ]

The Best Golf Courses In Vietnam, golf courses Vietnam

 •   Врз основа на некои одредени критериуми, најдобрите голф во Виетнам се гласа. Ако само сакате да се истражуваат the-best-of-the-најдобрите голф, се следниве 5 предложени кандидати. Продолжи одјавувањето она што се специјални за голф места во исклучителни S-форма земјата.   На Montgomerie Линкови Виетнам - голф Најдобра Привлекува [&hellip

  [ The Best Golf Courses In Vietnam, golf courses Vietnam ... ]

The Best Golf Courses In Vietnam, Luxury Golf Courses in Vietnam

 •   Vietnam golf courses promise to surprise the players all over the world. И, some of the best golf sites have been ranked high in the dashboard. Let’s continue checking out the best golf courses in Vietnam here.   Хи Linh ѕвезда голф & Country Club – The Most Challenging Golf Course Located in [&hellip

  [ The Best Golf Courses In Vietnam, Luxury Golf Courses in Vietnam ... ]

The Best Golf Courses in Vietnam, Play Golf in Vietnam

 •   Vietnam has hundreds of golf courses scattered throughout the country from the north through the central and to the south. И, some golf courses are better than the others that is why they are ranked high in the list of the best golf courses in Vietnam. Всушност, the Vietnam Golf Magazine (VGM) did [&hellip

  [ The Best Golf Courses in Vietnam, Play Golf in Vietnam ... ]

 • Copyright @ 2015. Азија Патни услуги. Сите права се задржани