Голф » Виетнам голф » Ханој » Long Bien Golf Course

Долго Bien голф

   

  Се наоѓа во северниот дел на економскиот аголот во центарот на Ханој, Долго Bien голф атрактивно повици за голфери во светот. На 27-голф дупка е чесно дизајниран од страна на г-дин. Вилијам Брет Mogg, основачот на Golfplan - Нелсон & HAWORTH голф Архитектура, со над 27 години на искуство во дизајн, изградба, и услуги за голф во светот одржување. Тоа е голема добри вести да ве информираме дека Долго Bien голф беше избран меѓу најубавите Курсеви во Виетнам а понатаму во Азија, како и. Ова голф дестинација бил приближно 1,000 членови, додека над 60% на оние кои доаѓаат од Европа, Јапонија, Сингапур, Република Кореја, Тајланд, Кина, итн.

   

  Забелешка Лонг Биен голф надолу во вашиот-мора да се посети голф дестинација

   

  Долго Bien голф има површина од погоре 350 вклучувајќи 100 ха-ха висока трева ридовите, 2/3 на периметарот се граничи со Хонг реката гранки. Ова туристичко место е многу кул клима, свеж воздух, и убаво поетски предели. Атрактивните границата прави овој голф совршен за голф поврзани со разгледување и одмор. Трева на курсот е Paspalum, која му овозможува на голфери да се претстави добро со точни снимки. Играчите се задоволни со добро чувство за супериорен релаксација.

   

  Сега ќе можете лесно турнеја на тоа место и да имаат целосна истражување над 36 рунди на Ридско курс и 18 рунди на Езеро на курсот во кои автентични Долго Bien голф се ракува. Без разлика дали сте почетник или професионалец, курсот дава возбудливи предизвици за вас да се обиде и да се оцени резултатите. Неверојатно, Дали некогаш сте сакале да игра голф во текот на ноќта? Возбудата е неограничен во овој голф, како свој систем за осветлување има меѓународен стандард. Земете во леснотијата на голф дури и во текот на ноќта кога ќе остане таму. Во одлична поддршка од љубезен и стручните тимови во Долго Bien голф ги исполнува речиси секој клиент и во физичка и ментална аспекти.

   

  Гордо зборува, Долго Bien голф оживува со цел да се донесе голфери во голема мера нови, висока класа голф искуства со најдобри услуги и модерни објекти кои се на меѓународните квалитет. Тоа е првиот и само 27-голф дупка во срцето на Ханој капитал, ветувајќи дека ќе се забавуваат голфери во земјата така и на глобално ниво. Во областа на курсот, стои Него Лам палата каде што ќе најдете целосна 4-ѕвезда услуги со менија од Европа, Азија, Кина, и Виетнам.

   

  Целата слика на курсот е беспрекорен што го прави најдобро удирање површина за секој Ханој голф љубовник. Рангирањето на дупки во овој голф се стандардни и доволно предизвик да ги мотивира голфери се обидат најдобро. Имајте на ум дека некои дупки може да биде долга и тешка, кога ќе играат во ветер. Па сега, повториме што знаете за Долго Bien голф. Таа е една од поголемите и подобро опремени голф во Ханој. Има полно услугите најде таму, вклучувајќи шкафче соба, спа и масажа област, клуб, ресторани, итн, кои се поддржани од страна на стручни штабови и caddies кои се добро обучен во англиски. Без сомнение, ова голф е многу добар избор за странските посетители голф.

   

   Долго Биен голф Фото

  • Long Bien Golf Course
  • Long Bien Golf Course
  • Long Bien Golf Course

  Долго Биен голф Фото Галерија

 • Long Bien Golf Course
 • Long Bien Golf Course
 • Long Bien Golf Course

   1 Играч на голф

  • Делничен ден
  • Викенд *

   2 Играч на голф

  • Делничен ден
  • Викенд *

   3 Играч на голф

  • Делничен ден
  • Викенд *

   4 Играч на голф

  • Делничен ден
  • Викенд *
 • Изберете Tee-датум:
 • Изберете Tee-исклучување време:
  6:007:008:009:0010:0011:0012:00
 • Изберете го бројот на голфери:
 • Локација за прифат:
 • Дополнителни барања или опции:
  • Општи информации:

  • Наслов:
  • * Име:
  • * Презиме:
  • Националноста:

   Вашите детали за контакт:

  • * Е-пошта:
  • Телефон:
  • Captcha:
  • CAPTCHA код: captcha

  ЗАБЕЛЕШКА: Полињата означени со * се бара

 • Copyright @ 2015. Азија Патни услуги. Сите права се задржани